Un bărbat din Galați a rămas fără 145 de litri de țuică, pentru că nu avea documente de proveniență a mărfii. Duminică, polițiștii din Mărășești împreună cu structura specializată de informații a MAI, l-au identificat pe Ioan B., de 69 ani, din comuna Corni, județul Galați, care transporta cu autoturismul marca Dacia, cantitatea de 145 litri țuică, fără a poseda documente de proveniență și transport. Alcoolul a fost confiscat, iar polițiștii continuă cercetările.