Ediția din acest an a Cupei Unirii la tenis de câmp se va desfășura în trei locații diferite: Sala Sporturilor, sala de sport a Åcolii nr. 2 Ioan Basgan și sala Colegiului Economic Mihail Kogălniceanu din Focșani, întrecerea fiind rezervată sportivilor de 12 respectiv 15 ani. Județul nostru îi va avea în concurs pe: Cristian Cosma, Răzvan Ene și Nicholas Adiaconiței (toți la categoria 12 ani masculin), Mihaela Micu (12 ani feminin), Marinos Chattalas, Robert Popa (ambii la 14 ani masculin), Andreea Diniță (14 ani feminin). Mâine, între orele 14 și 16 vor avea loc meciurile din calificări, iar sâmbătă, în același interval orar se vor disputa partidele de pe tabloul principal.