Baschetbaliștii echipei Under 14 de la CSÅ Focșani au participat în week-end la ultimul turneu oficial din acest an, organizat la Buzău. Elevii antrenorilor Mircea Petrișor și Cătălin Dondoi au obținut o victorie, 71-20 cu CSÅ Bacău și au pierdut două confruntări, 39-64 cu CSÅ Tulcea și 31-44 cu CSÅ Buzău, dar formația de pe Milcov era deja calificată înaintea turneului în etapa a doua a Campionatului Național alături de echipa din Buzău. În clasament, CSÅ Focșani s-a clasat pe primul loc, Buzăul a ocupat locul II, Bacăul – locul III și Tulcea – locul IV. CSÅ Focșani s-a bazat la turneu pe următorii baschetbaliști: Radu Vîrnă, Alex Nistor, Ciprian Cioaric, Mihai Pleșa, Flavian Avram, Florin David, Florin Caragață, Mihai Lungu, Angelo Joghiu, Andrei Dobrea, Andrei Ciobotaru și George Dinu. Astăzi, echipa Under 13 a CSÅ Focșani participă la un turneu organizat la Iași, unde focșănenii vor evolua împotriva unor echipe din Iași și Tg. Mureș.