Un bărbat din Odobești a ajuns la spital după ce s-a accidentat la locul de muncă. Vineri, polițiștii din Odobești au fost anunțați cu privire la faptul că la Unitatea de Pri-miri Urgențe a Spitalului Județean de Urgență „Sfântul Pantelimon” din Focșani a ajuns Cornel Virgil M., de 39 ani, care prezenta o lovitură în zona capului. Cu ocazia verificărilor efectuate s-a stabilit faptul că acesta este angajat la o societate comercială din Odobești și în timp ce lucra cu un picamer a fost proiectat, lovindu-se în zona capului. Bărbatul a refuzat internarea. Cazul a fost semnalat și la Inspectoratul Teritorial de Muncă Vrancea și la Parchetul de pe lângă Judecătoria Focșani.