Handbaliștii juniori III de la Clubul Sportiv Åcolar Adjud au pierdut primul meci din cadrul turneului final al Campionatului Național, întrecere care se desfășoară în aceste zile la Cluj Napoca. Elevii antrenorilor Emil, Adrian și Lenuța Dumitru au cedat, 35-28 (19-16) în fața echipei-gazdă, Universitatea Transilvania, la capătul unui meci în care adjudenii s-au întrecut în ratări. Golurile formației CSÅ Adjud au fost marcate de Stoian (12), Cojocaru (9), Darie (4), Bejan (2) și Popa (un gol). Ieri, CSÅ Adjud a câștigat, 37-31, în fața echipei Dinamo Brașov, iar astăzi, adversara vrâncenilor va fi formația Rom Cri Brașov.