Ediția: Marți 14 Mai 2024. Nr. 6623

Panciu are probleme în linia de atac

Cu o nouă conducere tehnică și cu gândul la un loc cât mai bun în campionat, FC Panciu va evolua astăzi pe teren propriu împotriva echipei Pambac Bacău în cadrul rundei cu numărul XXX din liga a treia. Păncenii vor fi conduși de pe banca tehnică de noul antrenor, Vasile Burgă și de „secundul” Dănuț Bolocan, lângă aceștia urmând să ia loc și Sorin Haraga, cel care are carnet de antrenor și poate fi trecut în raportul de arbitraj. Pentru confruntarea de astăzi, Panciu nu se poate baza pe serviciile golgeterului Cătălin Costin (suspendat pentru cumul de cartonașe galbene) și ale atacantului Dănuț Dobrescu (accidentat până la finalul sezonului). Partida va fi arbitrată de trei „fluierași” din Botoșani, Ionuț Brînzei, Ciprian Iovu și Adrian Vornicu, iar observatori FRF au fost desemnați Vasile Donțu din Galați și Romeo Vizireanu din Constanța. Partida este programată pe Stadionul Orășenesc, de la ora 18.00. În tur, cele două echipe au terminat la egalitate, 1-1. Juniorul Stoian a deschis scorul în primul sfert de oră, iar gazdele au marcat prin Andreiu în minutul 75. Înaintea partidei, conducerea echipei din Panciu a contestat faptul că porțile sunt neregulamentare, iar partida a început cu o întârziere de 32 de minute. Etapa viitoare, păncenii vor câștiga fără joc, 3-0 partida cu CS Gura Humorului deoarece sucevenii s-au retras din campionat.