Aflate pe ultimul loc în seria B a Campionatului Național de handbal, junioarele II de la LPS Focșani vor participa în week-end la ultimul turneu, organizat la Buzău. Elevele antrenoarei Doina Ene vor disputa patru partide care vor conta doar pentru palmares. Programul echipei LPS Focșani: sâmbătă, 17 aprilie cu LPS Buzău (ora 9.00), cu CSÅ Constanța (ora 15.45); duminică, 18 aprilie cu CSÅ Constanța (ora 12.00) și cu LPS Brăila (ora 15.00).