Ediția:: Sâmbătă 15 iunie 2024. Nr. 6649

Trei medalii pentru trăgătorii de la CS Unirea Focşani

Echipa de trăgători juniori II de la Clubul Sportiv Unirea Focșani a obținut medalia de aur la Campionatul Național de tir sportiv, întrecere care se desfășoară în aceste zile la București. Echipa formată din Cosmin Åžușu, Alexandru Lazăr și Bogdan Breană s-a clasat pe primul loc în proba pe echipe, sportivii fiind pregătiți de antrenorul emerit Adrian Alaci. La individual, Cosmin Åžușu a devenit campion național, Alexandru Lazăr a obținut argintul, iar Bogdan Breană s-a situat pe locul 4 în întrecerea juniorilor II. Aseară au intrat în concurs Andrei Petrea, Sorin Rădulescu și Bogdan Breană, la juniori I, iar primul sportiv român calificat la Jocurile Olimpice din 2008, Alin Moldoveanu, va concura mîine.