Ediția: Vineri 10 Mai 2024. Nr. 6620

Trãgãtorii vrînceni pe podium la „Cupa Iaºiului“

Patru sportivi de la secția de tir a Clubului Sportiv Unirea Focșani s-au clasat pe podium, la ediția din acest an a „Cupei Iașiului”, competiție care s-a încheiat ieri. La categoria juniori II, primul loc a revenit lui Alexandru Lazăr, pe 2 s-a clasat Liviu Carabarău, iar la categoria juniorilor I, Andrei Petrea s-a clasat pe primul loc, Sorin Rădulescu (locul III) și Bogdan Breană (locul IV). Sportivii sînt antrenați de Adrian Alaci. Următoarea competiție pentru trăgătorii focșăneni este Campionatul Național, la București (6-9 iunie). În altă ordine de idei, cel mai bun trăgător al României, Alin Moldoveanu (CS Unirea Focșani – Dinamo București) s-a clasat pe locul 12 din 103 sportivi, la Cupa Mondială din Germania, avînd un rezultat de 595 de puncte. Ieri, Alin a plecat spre Italia, unde va participa la un alt turneu de Cupa Mondială.