Ediția: Miercuri 19 iunie 2024. Nr. 6652
Ediția: Miercuri 19 iunie 2024. Nr. 6652

Suraia. Amplu proiect privind asfaltarea drumurilor

Autoritățile locale din Suraia au în derulare un amplu proiect de reabilitare și modernizare a infrastructurii locale. Proiectul are o valoare de 17 milioane lei. „Am semnat contractul pentru execuția proiectului de asfaltare drumuri comunale, proiect care este finanțat prin Ministerul Dezvoltării – Programul Anghel Saligny, în valoare de 17.000.000 lei. Lucrările de asfaltare se desfășoară pe o lungime de 12,8 kilometri și se vor face pe străzile: Rădăcini, Butuceni, Livezi, Tinereții, Crinului, Putnei, Credinței, Salcâmului, Liliacului, Veterinari, Tăbăcari, Lalelei, Gării, Narcisei, Tăbăcari,Toporașului!“, declara anul trecut Maria Stroe, edilul șef al comunei Suraia.

Deja, au fost efectuate lucrări de asfaltare pe mai multe străzi din cele menționate mai sus. „Lucrările de modernizare continuă în ritm alert în frumoasa noastră localitate. Fiecare pas înainte este rezultatul echipelor noastre dedicate și al susținerii dumneavoastră, a comunității noastre minunate. Continuăm pe acest drum al modernizării, următoarele străzi sunt pe listă pentru îmbunătățiri: Muzicii, Soarelui, Morii, Toamnei, Rozei, Mioriței, Stadionului, Grădinari și Tinereții! Suntem hotărâți să facem din comuna noastră un loc și mai plăcut și mai sigur pentru toți locuitorii săi. Vă mulțumim pentru răbdare, înțelegere și sprijinul constant. Fiecare contribuție, indiferent cât de mică, aduce o schimbare pozitivă în viața noastră de zi cu zi. Continuăm să lucrăm împreună pentru un viitor mai bun!“, a scris primarul Maria Stroe pe pagina sa de facebook.

Pe lista de investiții se mai află și construirea a două blocuri de locuințe sociale la Suraia.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

You cannot copy content of this page

× Ai o stire interesanta?