Facebook Consiliul Județean Vrancea:
Votează cele 3 destinații din Vrancea finaliste în competiția Destinația anului 2024! Vrancea s-a calificat în finala competiției Destinația Anului, cu 3 destinații reprezentative pentru județul nostru. Haideți să susținem Vrancea și zonele sale de poveste! Votați aici: https://destinatiaanului.ro/destinatii/voteaza. La categoriile:
Regiuni eco-turistice - Munții Vrancei, Leagănul Minunilor Naturii; Stațiuni turistice – Soveja, stațiunea cu cel mai ozonat aer din România; Tărâmuri cu tradiție și istorie – Ținutul Babei Vrâncioaia – tărâmul unde istoria întâlnește legenda. Gala Destinația Anului va avea loc pe 21 mai, la Ateneul Român, pentru a celebra Destinațiile Anului 2024.