Ediția: Luni 29 aprilie 2024. Nr. 6614

• Turneul final va avea loc la Plopeni în perioada 22-25 aprilie
  • În ultimul meci din grupă, CSM Focșani 2007 – CS Dinamo București: 46-41 (23-16)

CSM Focșani 2007: Vișan, Zaharia, Bouroș – Iorga-1 gol, Dochioiu-1, Popa, Muraru – 1, Pavlov – 17, Golea – 11, Anton, Tertelici, Toboșaru – 6, Apostu, Lazoreac – 9.

Antrenori: Viorel Ciubotaru și Iulian Neață

Dinamo București: Stan, Surlan – Dragomir – 4, Ursu, Negrilă – 3, Vasiu – 2, Neculai, Alecu – 3, Suciu – 4, Cojocaru – 4,Orban – 2, Taut – 2, Simion – 5, Stanciu – 4, Muntean – 5, Tancău – 3.

Echipa de tineret a CSM Focșani 2007 a încheiat cu victorie partida disputată vineri, 12 aprilie, în sala Polivalentă, în compania echipe similare a CS Dinamo București în ultima etapă din grupa B a campionatului național. Disputa a curs în echilibru până în minutul 18:00, când era egalitate la 11. În continuare, gazdele s-au distanțat la 11 goluri, 39-28, în minutul 47, dar în ultima parte a meciului antrenorii gazdelor au trimis în teren jucătorii mai puțin folosiți până atunci și scorul s-a strâns la 46-41 cât a fost în final. CSM 2007 s-a calificat în Turneul Final 8. Înaintea ultimei partide din grupă, cea dintre buzoieni și steliști, focșănenii se află pe locul al doilea. Turneul, final va avea loc la Plopeni în perioada 22-25 aprilie.