Comunicat de presă, Serviciul de Ambulanță Județean (SAJ) Vrancea:
În cursul nopții, la ora 2.59, Dispeceratul SAJ Vrancea a primit o solicitare pentru o familie cu intoxicație cu monoxid de carbon in localitatea Câmpuri. La urgență au fost direcționate un echipaj medical de urgență SAJ și un echipaj SMURD de prim ajutor. La locul solicitării au fost identificate 4 victime conștiente, doi adulți și doi copii, care au fost preluate, stabilizate și transportate la Camera de gardă a Spitalului Panciu. Din Camera de gardă, victimele au fost direcționate către Unitatea Primiri Urgențe Focșani. Transferul a fost efectuat cu două ambulanțe SAJ.