Ediția: Vineri 10 Mai 2024. Nr. 6620

Fotbal, joc de pregătire – Adjudenii au bătut la Aerostar

CSM Adjud 1946 a continuat seria jocurilor de pregătire și miercuri, 14 februarie, a întâlnit în deplasare pe Aerostar Bacău din Seria a 2-a a Ligii a III-a. Adjudenii s-au impus cu 2-1 prin golurile lui Vasile Padovei din minutele 28 și 65. Băcăuanii au marcat în minutele de final ale meciului. Este de remarcat pofta de gol a lui Vasile Padovei, jandarmul fotbalist venit la CSM Adjud 1946 de la Viitorul Curița, dar care a jucat și la Șomuz Făliceni sau Aerostar Bacău. Padovei a marcat de opt ori pentru Adjud în trei meciuri – o dată cu CSM Focșani 2007, de cinci ori cu KSE Târgu Secuiesc și de două ori, cu Aerostar!

După meci, pe pagina de facebook a CSM Adjud 1946 a fost postat comentariul: ”O primă victorie pentru băieții noștri, după un joc bun și intens disputat. Dăruirea a fost pe primul loc ceea ce ne bucură. Chiar dacă am primit gol în ultimele minute de joc, putem spune ca am avut un plus față de adversarul de astăzi. Sâmbătă, 17 februarie, de la ora 11:00, vom juca pe terenul sintetic de la Roman contra liderului Ligii a 4-a din Județul Suceava, Juniorul Salcea”.