Ediția: Joi 16 Mai 2024. Nr. 6625

Handbal, Liga Națională – Așa au hotărât arbitrii!

• CSM Focșani 2007 – HC Buzău 26-26 (13-11)

CSM Focșani 2007: Bucătaru, Cloșcă, Marocico – Ragea, Rață – 2 goluri, Pavlov, Golea, Miroiu – 2, Trkulja – 5, Popovici, Mocanu – 2, Marijanac – 5, Roșu, Eros – 4, Simsar – 4, Makrishin – 2.
HC Buzău: Komoc, Tcaciuc – Dumitrana – 2, Broască – 4, Armanu, Mironescu, Meduric, Bejinariu, Mitic – 2, Mitrovic, Păunescu – 1, Ivancenko – 1, Malasinskas – 3, Barros – 4, Anton – 4.

CSM Focșani 2007 și HC Buzău au terminat la egalitate partida disputată în această seară în Sala Polivalentă, în etapa a 16-a a Campionatului Ligii Naționale de handbal. A fost un meci aspru, cu zece eliminări de câte 4 minute (6-4), ultimele două fiind date în ultimele trei minute, împotriva gazdelor care au încheiat meciul în cinci jucători de câmp. Au fost minutele în care buzoienii au marcat golul egalizator. Arbitrii au luat mai multe decizii cel puțin discutabile împotriva focșănenilor, inclusiv la eliminările din finalul partidei.