Ediția: Sâmbătă 27 iulie 2024. Nr. 6679

Handbal, Liga Națională – Victorie focșăneană la Cluj-Napoca!

•  Universitatea Cluj Napoca – CSM Focșani 2007 25-28 (11-13)

Formația CSM Focșani 2007: Bucătaru, Marocico, Cloșcă – Ragea – 1, Rață – 2, Pavlov – 1, Miroiu – 2, Trkulja – 1, Popovici, Toboșaru, Mocanu – 1, Marijanac – 7, Roșu, Eros, Simsar – 8, Makrishin – 5.
CSM Focșani 2007 a câștigat partida disputată în această seară, în deplasare, în compania Universității Cluj Napoca, în etapa a 12-a a campionatului. Jocul a fost în echilibru până în minutul 11 când tabela de scor arăta 6-6. După care focșănenii s-au desprins la 3 goluri, însă în pauză s-a intrat cu 11-13. În partea a doua a întâlnirii, diferența a crescut până la 6 goluri, a fost și egal la 17, în minutul 39:23, dar finalul a fost tot al oaspeților care au câștigat la trei goluri diferență, 28-25.