Primăria Soveja organizează, în perioada 28-30 iulie, evenimentul „Soveja Mountain Fun – Ziua pedalăm, noaptea ne distrăm!“. Surpriza evenimentului de la Soveja va fi un disco party organizat în aer liber, sâmbătă, 29 iulie, în Poiana Punga. Participanții vor putea retrăi și dansa pe hiturile anilor ’70, ’80, ’90. „Hai la Soveja la unul dintre cele mai tari evenimente – distracție și adrenalină la cote maxime. Soveja Mountain Fun – a doua ediție de mișcare în aer liber și…SURPRIZĂ – disco party în aer liber! Vibrăm pe hiturile anilor ’70, ’80, ’90!“, se arată într-un mesaj invitație al primarului comunei Soveja, Ionuț Filimon.