Ediția: Joi 2 Mai 2024. Nr. 6616

Handbal, Divizia A, Play-off Tineret, Seria A – Focșănenii câștigă la Bacău și continuă să fie lideri

• CSM Bacău – CSM Focșani 2007 34-35 (17-21)

Formația CSM Focșani 2007: Rusu, Vișan, Zaharia – Dochioiu, Baciu – 2 goluri, Muraru – 5, Feraru – 2, Golea- 3, Giurgiuveanu – 7, Pavlov – 7, Toboșaru – 7, Bari – 2, Ciobanu, Gavrilă.

Antrenori, Viorel Ciubotaru și Iulian Neață

Echipa de handbal a CSM Focșani 2007 a evoluat duminică, 19 martie în deplasare, la CSM Bacău, în Play-off Tineret, Seria A, în prima rundă a returului. Focșănenii au câștigat și în deplasare, așa cum au făcut-o și în tur, în Sala Polivalentă. Oaspeții au condus, practic, tot meciul, însă băcăuanii, pentru care a evoluat fostul jucător al Focșaniului, Bogdan Moisă, autorul a 10 goluri, au avut două momente cu scor egal, la 32, în minutul 54 și la 34, în minutul 58:56. Focșănenii au fost ultimii care au marcat foarte aproape de final și au terminat acasă cu toate puncte puse în joc. CSM Focșani 2007 se află în continuare pe primul loc – pe care-l ocupă de la începutul play-off-ului, iar joi, 23 martie, vor întâlni în Sala Polivalentă pe CSM Vaslui.