Constantin Apostu, veteran de război, a primit ieri titlul de Cetățean de Onoare al comunei Garoafa. Titlul i-a fost înmânat veteranului cu ocazia oficierii slujbei de sfințire a casei praznicale a Bisericii cu hramul „Sf. Nicolae“ din Garoafa. În cadrul evenimentului, veteranului de război Constantin Apostu i-au fost înmânate o plachetă, un buchet de flori și un tort cu ocazia primirii titlului de cetățean de onoare al comunei. În luna februarie, Constantin Apostu va împlini venerabila vârstă de 100 de ani. La eveniment a fost prezent și președintele Consiliului Județean Vrancea, Cătălin Toma, alături de vicepreședintele Ionel Cel Mare, primarul comunei Garoafa, Laurențiu Diaconu, consilieri locali dar și locuitori ai comunei. Slujba a fost oficiată de preotul Oscar Frunză, protoiereul Protoeriei II Focșani, alături de slujitori ai altarului din comuna Garoafa.