Filmul animat de acțiune “O lume ciudată” al studiourilor Walt Disney rulează în avanpremieră la Happy Cinema Focşani. Vom fi purtaţi astfel într-un tărâm neexplorat și înșelător, unde creaturile fantastice îi așteaptă pe legendarii Clades – o familie de exploratori ale căror conflicte amenință să compromită ultima și de departe cea mai importantă misiune. Inspirată de scrierile lui Edgar Rice Burroughs și Jules Verne, povestea va încânta cu siguranţă întreaga familie.