Ediția: Sâmbătă 20 aprilie 2024 Nr. 6608

FOTO! Handbal, Cupa Europeană EHF – Focșănenii la a treia victorie consecutivă!

• CSM Focșani 2007 – Hakar – Islanda 28-26 (16-14)

CSM Focșani 2007: Marocico, Cloșcă – Miroiu – 7, Marjanovic – 5, Mănescu – 5, Drăgan – 4, Marijanac – 3, Krstevski – 2, Hrimiuc – 1, Rață – 1, Pătru, Popovici, Țuțu, Mocanu, Eros, Makrishin.

Haukar: Stefánsson, Edvardsson Karlsson –  Darri Aronsson – 7,  Brynjolfsson – 6, Ólafsson – 4, Einarsson – 4, Thorgeirsson – 2, Baumruk – 1, Heimisson – 1, Jònsson – 1, Gudmundsson, Björnsson, Baruson, Jonasson.

CSM Focșani 2007 a câștigat în această seară partida jucată în Sala Polivalentă în compania islandezilor de la Haukar, în turul rundei a treia a Cupei Europene EHF. A fost un meci echilibrat cu o primă repriză în care, după ce au fost conduși în câteva rânduri cu trei goluri, focșănenii au revenit și au încheiat primele 30 de minute cu 16-14. În partea a doua a întâlnirii a fost rândul gazdelor să aibă de mai multe ori trei goluri avans, au fost egalate în minutul 56, când a fost 26-26, însă au găsit resursele să termine învingătoare cu 28-26. A fost a treia victorie a CSM Focșani 2007 în Cupa Europeană EHF după cele două cu care a eliminat în prima rundă pe luxemburghezii de la Kaerjeng.