- CSM Focșani 2007 – Suporter Club Oțelul Galați sâmbătă, 25 septembrie 2021, ora 17:00, Stadionul Milcovul
CSM Focșani 2007 și Suporter Club Oțelul Galați se vor întâlni sâmbătă, 25 septembrie, pe Milcovul, în etapa a cincea a campionatului Ligii a III-a la fotbal. Gălățenii au falsat în prima rundă și au pierdut, în mod surprinzător la Liești, dar au continuat cu trei victorii în care au marcat de de 14 ori, cu o rată de înscriere a golurilor impresionantă. Semn că Dorinel Munteanu a găsit formula să pună în valoare calitățile jucătorilor și să dea consistență intențiilor Oțelului de a se bate la promovare. Așa cum arată până acum competiția în Seria a 2-a a Ligii a III-a, gălățenii alcătuiesc cea mai redutabilă echipă din serie, chiar dacă nu se află pe primul loc. Oaspeții de mâine ai Milcovului au și o defensivă greu de trecut, cu doar două goluri primite! Este limpede că vor fi adversari dificili pentru gruparea focșăneană care a făcut, la rândul său, pasul greșit de la Ianca. CSM 2007 a arătat că nu este în mare suferință după ce i-au plecat o mulțime de jucători experimentați și că poate să termine cu ușurință pe primele patru locuri la finalul sezonului regular. În meciul cu Oțelul, care pare favorită, formația antrenată de Marius Bratu și Octavian Bucătaru are șansa ei. Pe care o poate transforma în punct sau puncte dacă va evita lejeritățile din apărarea care a cedat de câte două ori la Ianca și Bacău și dacă va valorifica ocaziile de gol pe care și le creează. Iar dacă va fi respectată și tradiția ca Oțelul să nu câștige pe Milcovul – ultimele sale jocuri aici au fost înfrângeri sau egaluri, atunci gazdele nu vor pierde meciul care va începe pe Milcovul sâmbătă, de la ora 17:00.