Mandat pus în executare de polițiști
La data de 12 iulie a.c., polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Adjud, au reținut un bărbat, de 49 de ani, din comuna Nicolae Bălcescu, județul Bacău, pe numele căruia era emis de către autoritățile italiene un mandat de arestare în vederea extrădării, pentru săvârșirea unor infracțiuni contra persoanei. Bărbatul a fost introdus în Centrul de Reținere și Arest Preventiv Galați, urmând ca în cursul zilei de luni, să fie prezentat Curții de Apel Galați pentru luarea măsurilor legale.
BULETIN DE PRESĂ IPJ Vrancea, 12 iulie 2021