Judo U 18 – Echipa CSS LPS Focșani, bronz la Campionatul Național pe echipe!

Campionatul Național de judo pe echipe U 18, masculin, ediția 2020 a adus la start, la Poiana Brașov, la sfârșitul săptămânii trecute, șase formații: CSM CFR CSS Ploiești, Sport Club Miercurea Ciuc – două grupări, CSM Satu Mare, CSS LPS Focșani și CSM LPS Pitești. Echipa Focșaniului a încheiat competiția pe locul al treilea, după ce a pierdut întâlnirea cu CSM LPS Viitorul Pitești și a întrecut pe Sport Club Miercurea Ciuc. Pentru CSS LPS Focșani au luptat Alexandru Sîrbu, Iulian Maholea, George Mogda, Luca Anton, Alexandru Frunză, Sergiu Ioniță, Dennis Stoica, Dragoș Rus, Alexandru Ștefan, Silviu Ioniță, Robert Iamandi, pregătiți de senseii Dumitru Sandu Zisu, Stănică Grosu, Iulian Surlă, Marinel Palade. Campionatul a fost câștigat de CSM LPS Pitești, urmată de CSM CFR CSS Ploiești, CSS LPS Focșani și CSM Satu Mare.