- Cursanții au învățat despre aikido și taekwondo&kickboxing
Două cluburi cu discipline din domeniul artelor marțiale – Addras Taekwondo și Niram Aiki-judo, ambele din Focșani au avut lăudabila inițiativă de a organiza împreună– sâmbătă – 14 noiembrie, un seminar cu tematica Autoapărare pentru Adulți. Cursanții au parcurs două module de pregătire: modulul aikido, sub coordonarea profesorului Nicu Marin și modulul taekwondo&kickboxing, coordonat de antrenorul Adrian Dochioiu. După seminar, organizatorii mi-au spus că: ”A fost un super maraton de arte marțiale de aproape 4 ore, cu o clasă de cursanți disciplinați si receptivi care, la sfârșitul evenimentului s-au declarat mulțumiți de ceea ce au învățat, precum și de partea organizatorică și administrativă a cursului. Manifestarea este un prim pas făcut de cele 2 cluburi în promovarea unui mod de viață sănătos în rândul populației adulte”.