Ediția: Vineri 13 Iunie 2025 Nr. 6898

Tir: Juniorii Focșaniului – aur, argint și bronz la Campionatul național de tineret!

Competiția a avut loc în perioada 2-4 septembrie, la Poligonul Iosif Sârbu din Capitală 

Juniorii focșăneni de la CS Unirea Focșani – CSM 2007 și-au reconfirmat calitățile – și valoarea – la Campionatul Național de tir, pușcă cu aer comprimat, care a avut loc în perioada 2-4 septembrie la Poligonul Iosif Sârbu din Capitală.

Focșănenii au concurat cu patru echipe și au câștigat o medalie de aur, una de argint și două de bronz.

Campioană a României a devenit echipa masculină, formată din David Ilie, Lucian Puțaru și Alessandro Brraccesi, cu medalie de argint s-a întors de la competiție echipa mixtă alcătuită din Alexandra Joghiu și Lucian Puțaru, iar medalii de bronz au obținut echipa mixtă formată din Teodora Șușu și David Ilie și echipa de fete alcătuită din Alexandra Joghiu și Alexandra Bivolaru.

Cu excepția lui David Ilie, care este junior 1, ceilalți țintași focșăneni sunt juniori 3 sau 2. Sportivii de la CS Unirea CSM Focșani 2007 sunt pregătiți de profesorul Aurel Giurgea și antrenorul emerit Adrian Alaci.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

You cannot copy content of this page

× Ai o stire interesanta?