Ediția: Vineri 3 Mai 2024. Nr. 6617

Tir juniori 2 – Focșănenii, cinci medalii, dintre care două de aur, în două probe la Campionatul Național!

Poligonul Iosif Sîrbu din Capitală a găzduit, în a doua parte a săptămânii trecute și luni, 29 iulie, întrecerile Campionatului Național al juniorilor 2. Trăgătorii de la CSM 2007 – CS Unirea Focșani au fost și la această competiție – ca și la Campionatul Național al juniorilor 3, printre protagoniști la pușca cu aer comprimat 10 metri. Cea mai bună performanță i-a aparținut lui Răzvan Condrea care a câștigat medalia de aur la individual și la echipe mixte, împreună cu Teodora Șușu. Lucian Puțaru a obținut medalia de argint pentru locul al doilea pe care s-a clasat la individual și medalia de bronz pentru locul al treilea la echipe mixt împreună cu Alexandra Bivolaru. Tot bronz a obținut și David Ilie la individual. Sub contestație era o altă medalie obținută de sportivii de la CSM 2007 – CS Unirea Focșani și până la soluționare nu poate fi făcută o apreciere asupra nivelului performanței focșănenilor.

La ora închiderii ediției noastre de astăzi concursul era în desfășurare, fiind posibil ca sportivii focșăneni să adauge zestrei de medalii de la acest campionat!

Trăgătorii focșăneni sunt pregătiți de antrenorul emerit Adrian Alaci și profesorul Aurel Giurgea.