Ediția: Vineri 31 Mai 2024. Nr. 6638

• Elevul profesorului Sorin Crăciun a fost de trei ori pe podiumul de premiere

Atleți vrânceni au participat la sfârșitul săptămânii trecute, la Concursul interjudețean pentru juniori 1,2 și 3 de la Bacău. Dintre aceștia, cel mai performant a fost adjudeanul Alexandru Albu, sportiv al CSS Focșani, antrenat de profesorul Sorin Crăciun și care a câștigat proba de aruncarea greutății de 4 kg. cu 12,80 metri, record personal. La lungime Alexandru Albu s-a clasat al doilea cu o săritură de 5,10 metri, iar la înălțime, a încheiat concursul pe locul al treilea cu 1,40 metri.

Cu record personal și-a terminat participarea la concursul de la Bacău Dragoș Grigore, 7,55 secunde la 60 metri unde s-a clasat pe locul al patrulea

Alte rezultate ale foarte tinerilor sportivi pregătiți de profesorul Sorin Crăciun: Ștafeta de 4×200 metri,juniori 1, alcătuită din Grigore, Albu, Cujbă și Rotaru, locul 2, ca și ștafeta  de 4×200 metri juniori 2, în componența Neacșu, Clatea, Zglimbea, Ichim; Alin Clatea, locul 4 la 60 metri, cu 7,76 secunde; Sebastian Cujbă, locul 6 la 60 metri, cu 8,17 secunde, record personal; Robert Neacșu, locul 7 la 60 metri, cu 7,83 secunde; Bogdan Zglimbea, locul 8 la 60 metri cu 7,83 secunde și Alexandru Ichim, locul 10 la 60 metri, cu 8,30 secunde.