În perioada 02-06 aprilie 2018, a avut loc la Colegiul Național „Unirea” din Turnu Măgurele etapa națională a Concursului Național la Disciplinele Tehnologice pentru Învățământul Profesional. Concursul a fost organizat de Ministerul Educației Naționale și Inspectoratul Școlar al județului Teleorman.
În domeniul Industriei textile și pielăriei, calificarea profesională „Confecționer produse textile”, din județul Vrancea a fost reprezentat de elevul MIHAI MEIROȘU, elev al Colegiului Tehnic „Gheorghe Asachi” (CTGA). Mihai a reprezentat cu cinste colegiul și județul Vrancea, obținând locul 2. Elevul a fost coordonat de profesorii Vergina Dumitrescu și Victoria Nedelcu.
Profesor Marinela Anghel, consilier de imagine CTGA