Minifotbal, Liga AutoVip – Flux reconfigurează podiumul!

După o primă etapă cu rezultate normale, play-off-ul Ligii AutoVip a înregistrat, în weekend-ul trecut, prima surpriză. Flux, formația pregătită de Claudiu Manta și cu un Aurelian Ionel în zi de grație, a câștigat partida cu echipa plină de vedete a Viitorului Câmpineanca, pe care a trimis-o pe locul al treilea. De defecțiunea Câmpineancăi a profitat ACS Mausoleul Mărășești, manageriată de Dan Severin și pregătită de Romeo Drăgan, cu jucătorii săi foarte talentați, care a urcat pe primul loc după victoria din meciul cu Green Garden Odobești. AS Tomiță Lazăr nu a repetat în partida cu United victoria din sezonul regulat, ci a terminat la egalitate, dar se află în graficul de performanță stabilit la începerea campionatului: să joace fotbal între colegi și prieteni, să facă mișcare.
Rezultatele și marcatorii etapei 2:
Flux – Viitorul Cîmpineanca 2 – 0 (2-0). Au marcat Cătălin Grama – minutul 13, Sergiu Sava – minutul 19.
Green Garden Odobești – ACS Mausoleul Mărășești 2 – 9 (1-2). Au marcat Ionuț Nichita – minutul 19, Costel Chiriță – minutul 31, respectiv Georgian Dima – minutele 22, 27, 34, Remus Mitală – minutele 7, 30, 35, Bogdan Grigorică – minutele 24, 39, Ionuț Amariei – minutul 2.
AS Tomiță Lazăr – United Focșani 0 – 0.
    Clasament: 1. ACS Mausoleul Mărășești – 18 puncte; 2. United Focșani – 17 puncte; 3. Viitorul Cîmpineanca – 17 puncte; 4. Flux AS – 14 puncte; 5. AS Tomiță Lazăr – 13 puncte; 6. Green Garden Odobești – 10 puncte.
    Etapa viitoare programeaza întâlnirile: United – ACS Mausoleul Mărășești, Viitorul Cîmpineanca – AS Tomiță Lazăr, Green Garden Odobești – Flux Focșani.
(Articolul a fost elaborat având ca suport un text trimis de Cristian Vasile, organizator al Ligii de minifotbal AutoVip).