Un tânăr în vârstă de 29 de ani, domiciliat în județul Galați, a ajuns, în cursul zilei de luni, în stare gravă la Unitatea de Primire Urgențe (UPU) Focșani, după ce, aflându-se în timpul serviciului, a căzut de la 6 metri, de pe o schelă. Deși inițial tânărul a fost internat în cadrul secției de chirurgie a Spitalului județean Focșani, cu multiple traumatisme, ulterior, în cursul serii, el a fost transferat la Neurochirurgie – Bacău. Potrivit unor surse, bărbatul s-ar fi dezechilibrat și a căzut de pe o schelă amplasată în zona unei hale aflată în construcție. Cazul este cercetat de polițiști.