Ediția: Joi 9 Mai 2024. Nr. 6619

Campionatul Național Ne waza de la Ploiești, de la sfârșitul săptămânii trecute, a adus și pentru sportivii de la CS Unirea Focșani, pregătiți de profesorii Adrian Moldoveanu și Mugurel Popa, medalii!
La 52 kg., Ionela Macovei a câștigat medalia de argint pentru locul al doilea iar Metin Can a încheiat competiția pe locul al treilea și a primit medalia de bronz la 66 kg.. A treia judoka de la CS Unirea care intrat în locuri foarte bune, a fost Larisa Constantin, clasată pe locul al cincilea la 44 kg.
Cele două sportive de la CS Unirea au intrat în componența echipei Ne waza U 18 a Focșaniului care a terminat campionatul pe locul al treilea și a fost medaliată cu bronz!
Celelate cinci sportive ale echipei medaliate cu bronz au fost de la CSS – LPS Focșani, pregătite de profesorii Dumitru Zisu, Stănică Grosu, Iulian Surlă și Marinel Palade.