Un bărbat în vârstă de 67 de ani, din comuna Èifești, a fost accidentat grav în cursul dimineții de vineri, în jurul orei 06.00, la Tișița. Potrivit polițiștilor, bărbatul, care se afla sub influența băuturilor alcoolice, ar fi traversat drumul european E85 prin loc nepermis și fără să se asigure. El a fost acroșat de un autoturism Opel, condus de un bărbat în vârstă de 28 de ani, din județul Bacău. Pietonul a fost transportat de urgență, în stare gravă, la Spitalul Județean Focșani, ulterior fiind transferat la Spitalul Județean de Urgență Bacău. În cauză s-a întocmit dosar penal.