Un adolescent din Onești a fost prins de polițiștii din Adjud la șase ore după ce ar fi sustras mai multe bunuri din trei boxe de la două blocuri din localitate. Potrivit buletinului de presă al IPJ Vrancea, prejudiciul a fost recuperat în totalitate: ,,La data de 17 iunie a.c., ora 20.20, polițiștii adjudeni au depistat în flagrant un minor 15 ani, din municipiul Onești, județul Bacău, care în jurul orelor 14.00 ar fi pătruns prin efracție în 3 boxe de la 2 blocuri de pe str. Copăcești din localitate. De acolo ar fi sustras mai multe bunuri, iar la momentul depistării acestea au fost găsite asupra sa. Prejudiciul a fost recuperat în totalitate. Cercetările sunt continuate în vederea documentării întregii activități infracționale”.