Un bărbat, de 30 de ani, a căzut din picioare, în timp ce se afla în stația de autobuz de la Finanțe. Totul s-a întâmplat sâmbătă, în jurul prânzului, când stația de autobuz era plină de persoane. Sub ochii acestora, victima a căzut din picioare, rămânând inconștientă câteva minute bune.
Martorii au sunat de urgență la salvare și în cel mai scurt timp o ambulanță SAJ l-a preluat de la fața locului pe bărbat și l-a transportat la spital. Conform medicilor, bărbatul ar fi cunoscut ca un om fără adăpost și cu antecedente în ceea ce privește consumul de alcool. „Tânăr de 30 de ani, din zona Vârteșcoiu, fără documente la el, un caz social, un etilic cronic, care a avut mai multe internări în ultima perioadă la psihiatrie cu intoxicatie acută etanolică, a făcut o criză de comițialitate în stradă și a fost predat de către echipajul de ambulantă la secția de psihiatrie”, ne-a precizat doctorul Vitalie Betisor, managerul SAJ Vrancea.