Liceenii de la Colegiul Tehnic Auto „Traian Vuia” din Focșani au sărbatorit Ziua Educației printr-un program artistic inedit. În timpul activităților, elevii și-au dezvăluit talentul actoricesc și muzical.
Spectacolul a debutat cu o scenetă cunoscută, „Castravetele”, interpretată de elevii clasei a XI-a B, care au reușit să binedispună auditoriul și să stârnească aplauzele tuturor. Nota amuzantă a atmosferei a fost menținută prin recitarea unor poezii, a unor „bezele cu ghimpi” inspirate din universul școlăresc. Marius Neagu, Ionuț Manea și Vlăduț Roșianu ș-au încântat colegii cu o repriză de beatbox, considerat momentul cel mai reușit. Finalul programului i-a aparținut lui Adrian Simion Trafa, de la teatrul ,,Mimica”, care prin momentul său a sensibilizat publicul spectator.