Evenimente rutiere
La data de 10 septembrie a.c., ora 20.15, polițiștii din Suraia au depistat un bărbat de 51 ani, din localitate, în timp ce conducea o autoutilitară pe strada Teiului din comuna Suraia, fără a poseda permis de conducere. În cauză a fost întocmit dosar penal.
La data de 11 septembrie a.c., ora 19.00, polițiștii rutieri au depistat un bărbat de 35 ani, în timp ce conducea o autoutilitară pe DN2 E 85, în zona Tișița, având plăcuțele cu numărul de înmatriculare expirate din data de 19 aprilie a.c. În cauză a fost întocmit dosar penal.
Radare
DN2-E85: Călimănești – Haret; Pufești – Domnești; Garoafa – Bizighești; Golești – Garoafa; Golești – Focșani; Dumbrăveni – Urechești; Sl. Bradului – Obrejița; Urechești – Popești; Focșani; Mărășești; Adjud;
DN 23: Răstoaca; Vulturu.