Două fotbaliste din Vrancea joacă la FC Universitatea Galaţi

2
1830

Duminică s-a reluat Liga I la fotbal feminin. FC Universitatea, reprezentanta Galațiului din seria I a debutat în retur tocmai la Reghin cu FCM Viitorul, iar după o confuntare pe muchie de cuțit, gruparea din Galați a reușit să termine la egalitate, 3-3, după ce la pauză, gazdele (n.r. locul secund înaintea etapei) conduceau cu 3-0. Interesant este faptul că golul al treilea al Universității a fost marcat în ultimul minut de vrânceanca Mirela Ciobotaru, originară din comuna Răstoaca, aceasta având o evoluție bună în repriza a doua. În lotul echipei gălățene se mai află o vrânceancă, Ionelia Dulgheru (20 ani), o tânără din comuna Gologanu și studentă la Galați. Acesta nu a evoluat în jocul de la Reghin, dar a fost prezentă pe banca de rezerve.