Ediția: Luni 3 iunie 2024. Nr. 6640

Ştafeta 4×2 tururi de la LPS-CSŞ Focşani, locul IV la „Naţionale”

Campionatul Național de Seniori și Tineret și Cupa de Cristal la atletism ale căror întreceri au avut loc la București, s-au încheiat cu câteva rezultate foarte bune pentru atleții focșăneni. Performanța cea mai bună a aparținut Claudiei Prisecaru, de la CS Unirea, care a câștigat medalia de argint la tineret 1500 metri, aceeași sportivă terminând pe locul V la tineret 3000 metri. Un rezultat de prestigiu, care confirmă calitățile sportivilor, a fost obținut de ștafeta 4×2 tururi a LPS – CSS Focșani, cea mai tânără din competiție, care a încheiat cursa pe locul IV la tineret și locul VIII la seniori. Manuel Laurențiu Sîrbu, Costel Ocheanu, Cătălin Marian Gârleanu și Mihai Răzvan Vasiliu, componenții stafetei pregătite de profesorul Gabriel Alexandrescu, sunt, toți, născuți în 2000.