Organizatorii ediției 2015-2016 a Cupei Firmelor la minifotbal, Asociația Județeană de Fotbal Vrancea și Direcția Județeană pentru Sportiv și Tineret Vrancea, au decis să amâne finala mică și finala mare de la Cupa Firmelor. Decizia a fost luată de Jani Oltianu, responsabilul Comisiei de fotbal în sală din cadrul AJF Vrancea, după trecerea în neființă a fostului președinte al forului fotbalistic vrâncean, Stan Gheorghiu. Cele două meciuri, Champions Pub Gugești și Lăutarii se vor întâlni în finala mică, iar Pamiro Construct și AutoZBR&Vrasinter vor juca finala mare.
Cupele vor fi acordate de Åtefan Gurițoiu, patronul echipei Victoria Vînători, echipă care nu s-a calificat însă în fazele superioare ale turneului.