Ediția: Marți 7 Mai 2024 Nr. 6617

VIDEO și GALERIE FOTO: Prima mare surpriză la Cupa Firmelor

Tradiționala întrecere de minifotbal care se desfășoară pe perioada iernii în Polivalenta focșăneană, Cupa Firmelor, întrecere organizată de Asociația Județeană de Fotbal Vrancea și Direcția Județeană pentru Sport și Tineret Vrancea a ajuns la runda a treia, jocuri ale cărei runde s-au disputat duminică. În grupa A, liderul la zi, echipa Voința DEEP SERV și-a trecut în cont un nou succes categoric, 9-0 cu Blue Bar Dima Răstoaca, după ce la pauză, campioana en-titre a Cupei Firmelor conducea cu 5-0. Lăutarii și Champions Pub au oferit un spectacol pe cinste. Champions Pub Gugești a condus cu 2-0, prin golurile marcate de Dorel Pupăză și Cătălin Popa, dar     Lăutarii au revenit și au egalat datoriră golurilor marcate de Ciprian Isac și Ovidiu Dumbravă, o remiză în urma căreia ambele formații păstrează șanse mari de a ajunge în sferturile de finală. Marea surpriză a fost consemnată în jocul dintre o favorită certă, Pamiro Construct și ultima clasată înaintea etapei de duminică, Victoria Vînători. Sergiu Sava a deschis scorul pentru Pamiro Construct, la pauză a fost 1-1 după ce Marian Făcăieru a egalat, iar gruparea din Vînători a dat lovitura de grație în actul secund, obținând prima victorie din campionat datorită unui nou gol marcat de Făcăieru. La finalul jocurilor din grupe, primele patru clasate din cele două grupe vor juca în sferturi după sistemul 1A-4B, 2A-3B, 3A-2B și 4A-1B.