Conducerea Spitalului de Urgență Floreasca a precizat că dispune de stocuri suficiente de materiale sanitare, medicamente, dar și de resurse umane pentru a asigura îngrijirea tuturor pacienților, inclusiv a celor răniți în urma incendiului izbucnit vineri seară la clubul Colectiv. „Spitalului de Urgență Floreasca are suficiente resurse materiale sanitare, medicamente, dar și resurse umane pentru a asigura îngrijirea tuturor pacienților, inclusiv a celor răniți în urma incendiului izbucnit vineri seara la Clubul Colectiv. Avem tot ceea ce ne trebuie, avem toate stocurile necesare”, a declarat directorul medical al unității sanitare, Nicușor Luchi.
El a dezmințit astfel o informație apărută în mediul online potrivit căreia spitalul nu ar avea unele materiale sanitare.