Ediția: Miercuri 8 Mai 2024. Nr. 6618

CSM 2007 se pregăteşte de duelul cu ultima clasată

Gruparea de handbal masculin CSM 2007 Focșani a cedat pe teren propriu, 29-25 în fața echipei HC Vaslui, după ce la pauză, elevii antrenorului Viorel Ciubotaru conduceau cu 13-11. Partida a început oarecum surprinzător, deoarece, după nici 10 minute, vasluienii conduceau cu 6-2. Ușor-ușor, focșănenii au revenit în joc și până la pauză au reușit să preia conducerea pe tabela de marcaj, prima repriză încheindu-se cu scorul de 13-11 pentru CSM 2007. Vasluiul a egalat la 15 în minutul 40, apoi cu patru minute înaite de final conduceau cu 26-20. În ultimele patru minute s-a jucat cu garda jos, s-au înscris nu mai puțin de opt goluri, iar în final, HC Vaslui s-a impus cu 29-25.
CSM 2007 Focșani a evoluat cu: Rusu, Marocico, Cloșcă, Ragea – 1, Cadar – 5, Gramatic – 3, Rotaru – 2, Miroiu – 3, Gheorghe, Smeu – 1, Popa – 7 goluri, Neață, Voinea, Mocanu, Eros – 2, Năstăsie – 1. CSM 2007 Focșani se menține pe penultimul loc în Liga Națională, având 3 puncte și va juca duminică, 25 octombrie pe terenul ultimei clasate, Danubius Galați, meci programat de la ora 12.00.