Focșănenii sunt așteptați, sâmbătă, în Piața Moldovei pentru a se bucura alături de producătorii agricoli vrânceni de „Ziua Recoltei”. Vor fi organizate expoziții de produse agricole, concursuri, manifestări artistice. Organizate sub genericul „Caravana toamnei”, manifestările cuprind momente artistice susținute de artiști renumiți ai muzicii tradiționale, respectiv Ansamblul folcloric profesionist „Å¢araVrancei”, Laura Lavric, Daniela Condurache, Constantin Enceanu dar și Emy Drăgoi & Band. Vor fi și jocuri, concursuri. Directorul Administrației Piețelor Focșani, Fănica Popa ne-a spus că la ediția din acest an va fi continuată tradiția din anii trecuți. Vor fi organizate expoziții de legume și fructe, concursuri pentru producătorii agricoli.