Pe terenul sintetic a Complexului „Green Garden” de la Odobești s-a desfășurat semifinalele Cupei „Green Garden Resort” la minifotbal old-boys. În marea finală se vor întâlni echipele PMC Odobești și Viitorul Broșteni, care și-au asigurat prezența în ultimul act al competiției după ce s-au impus la scoruri clare în semifinale. PMC Odobești s-a impus cu 10-4 în fața celor de la Flacăra Odobești, iar Viitorul Broșteni s-a impus cu 11-3 în fața celor de la Amicii Odobești.
Finala mare este programată astăzi, la ora 20.00, iar finala mică este programată de la ora 19.00. La finalul întrecerii, echipele de pe podium vor primi cupe, diplome, dar și premii pentru golgeter, cel mai bun portar și cel mai tehnic jucător.