Tenismani vrânceni, pe podium la Cupa SCM-DJST Bacău

Final de vară, final de sezon pentru competițiile de tenis organizate la Baza SCM Bacău. Căderea de cortină a fost prilejuită de cea de-a 22-a ediție a Cupei SCM- DJST, care s-a încheiat ieri. Turneul care a reunit 65 de participanți înscriși la patru categorii de vârstă (10 ani, 12 și 16 ani) a fost precedat de o noua ediție de Tenis 10, concurs rezervat copiilor sub 10 ani. La competiția din orașul lui Bacovia a concurat și tenismena Denisa Ganea, sportivă legitimată la clubul CSM 2007 Focșani, care s-a clasat în final pe locul 4 la categoria 12 ani feminin.
Alte rezultate notabile au fost obținute de  adjudenii Răzvan Albu – locul I și Cristi Gherghișan – locul 2 la turneul Tenis 10 Verde (meciuri desfășurate pe întreg terenul, copii sub 10 ani).