Ediția: Luni 3 iunie 2024. Nr. 6640

Dansatori de la Elite Focşani, performeri la Cupa Adamas

Ediția a patra a Cupei Adamas la dans sportiv, competiție care s-a desfășurat în week-end la Bacău, a reunit la start atât sportivi profesioniști, cât și începători. În competiția oficială au intrat 140 de perechi. De dimineață până seara, timp de 12 ore, sportul și arta s-au îmbinat pe ringul de dans într-o demonstrație de eleganță, expresivitate și tenacitate, toate dublate de emoții și susținute de foarte multă muncă. Clubul Sportiv Elite Focșani și-a respectat statutul de club cu nume în peisajul dansului sportiv românesc, iar patru sportivi au urcat pe podium.
Perechea formată din Andrei Carp și Denisa Dodu s-a clasat pe primul loc la Clasa E (12-13 ani), iar perechea formată din Cosmin Florin Åžovan și Ingrid Iordache s-a clasat pe locul III la Clasa E (14-15 ani). Perechea Robert Herea și Andreea Ene s-a clasat pe locul VI la Clasa E /12-13 ani). Dansatorii de la CS Elite sunt pregătiți de Iulian Mazilu, Valeriu Leontiev, Andra Trăsnea și Marius Hiruță.