Ediția: Duminică 12 Mai 2024. Nr. 6621

Costin Corcoz, locul 2 la Cupa Dragobete

Focșăneanul Costin Corcoz, sportiv legitimat la clubul Pro Aktiv Focșani, s-a clasat pe locul 2 la categoria Open în cadrul Cupei Dragobete la tenis de masă, întrecere care s-a desfășurat la Bacău. Acesta a fost devansat în clasament doar de Bogdan Acsinte din Iași. Un vrâncean, Sorin Socaci din Panciu s-a clasat pe locul 23 din cei 54 de participanți. Costin Corcoz este cel mai bine clasat vrâncean în clasamentele Circuitului AMATUR România (unde participă inclusiv jucători legitimați în cadrul Federației Române de Tenis de masă), care are aproximativ 4000 de jucători înscriși la nivel național, Corcoz clasându-se pe locul 18.
În altă ordine de idei, practicanții de tenis de masă din județele Moldovei și nu numai se vor întrece sâmbătă, 23 februarie, la a treia ediție a Cupei Pro Aktiv, turneu de categoria B organizat în sala de sport a Colegiului Tehnic Edmond Nicolau din Focșani, începând cu ora 9.30. Premiile puse în joc de organizatori constau în cupe, medalii și diplome pentru primii patru clasați.