Patronii firmelor mijlocii din județ trebuie să fie atenți la documentele care trebuie completate pentru sediile secundare, deoarece Finanțele au schimbat procedurile. În Monitorul Oficial a fost publicat un ordin al președinteluiAgenției Naționale de Administrare Fiscală referitor la organizarea activității de administrare a contribuabililor mijlocii.
Potrivit noului ordin, competența fiscală în administrarea sediilor secundare ale contribuabililor mijlocii va fi în sarcina administrațiilor județene ale finanțelor publice la care este arondat contribuabilul. „Până la această modificare normativă, administrarea sediului secundar a fost în competența autorității fiscale ce deservea aria administrativ teritorială unde era înființat sediul secundar”, au precizat reprezentanții Administrației Județene a Finanțelor Publice Vrancea.