S-au încheiat înscrierile pentru funcțiile de director medical și director financiar-contabil la Spitalul Municipal Adjud. Pentru funcția de director medical s-a înscris actualul ocupant al postului, dr. Daniela Bunea, dar pentru postul de director financiar-contabil nu s-a înscris nicio persoană. Drept urmare, după ce va avea loc concursul pentru postul de director medical, Consiliul de Administrația al unității va lua o decizie cu privire la cel de director financiar-contabil, care este ocupat în prezent de economistul Liviu Voinea. Concursul pentru postul de director medical se va susține pe 6 august, când va avea loc proba scrisă, și 8 august, când se va prezenta proiectul de management și interviul de selecție.